Doktora Sorun Sizi Dinliyoruz

Tarihçe

Kadıköy Belediyesi Dr. Rana Beşe Sağlık Polikliniği ;Eğitim Mahallesi, Fahrettin Kerim Gökay Caddesi, Patika Yol Sokak No:16, 34722 Kuyubaşı- Kadıköy/İstanbul ‘da 2010 senesinde açılmıştır.

Belediyeye ait polikliniğe yardımsever doktor Rana Beşe’ nin ismi verilmiştir.

1927 yılında Çanakkale’de dünyaya gelen Rana Beşe, doktor olarak hayata atılırken, önce Zeynep Kamil Hastanesi’nde ihtisasını yapar. 1984-1989 yılları arasında Kadıköy Belediye Meclisi’ne, 1989′da da İstanbul Büyükşehir Meclis üyeliğine seçilir.

O süreçte doktorluğu bırakmaz. Kadıköy- Bahariye’de açtığı muayenesinde özellikle dar gelirli ailelerin çocuklarını tedavi eder .

Kadıköy’ün çeşitli mahallelerinde, özellikle anne- çocuk alanlarında yıllarca gönüllü doktorluk yaparak, birçok anne ve çocuğuna şifa verir. 99 depremi döneminde de Kadıköy Belediyesi’nin Gölcük’e gönderdiği sağlık ekibinin başında günlerce dinlenmeden sağlık hizmeti verir.

Dr. Rana Beşe’nin bu özverili çalışmasını gören Kadıköy Belediyesi, ona vefa borcunu ödemesi için Kuyubaşı’ ndaki polikliniğe ismini vermiştir. Bu ödül üzerine Rana Beşe, “Ben insana yatırım yaptım, böyle ödüllendiriliyorum. Beni Kadıköy’de tanımayan yoktur. Hayatımda hiç bir hastayı gecenin yarısında da gelse bakmadan göndermem” diye konuşmuştur.

Poliklinik bünyesinde başta Kardiyoloji ve Diyabet bölümleri olmak üzere Kadın Doğum, Dâhiliye, Göz Hastalıkları, Kulak Burun Boğaz, Cildiye, Ağız ve Diş Hastalıkları bulunmaktadır. Ayrıca Laboratuvar ve radyoloji bölümleri de mevcuttur.

Geri Dön
Access to the path 'C:\Apps\Web\saglikpoliklinigi.org\wwwroot\sitemap.xml' is denied.