Doktora Sorun Sizi Dinliyoruz

EĞİTİM VE PROJELERİMİZ

İlk Yardım Eğitimi-

lk yardım eğitimlerinde; ilkyardım, ilk yardım öncelikleri, temel uygulamalar, kaza değerlendirme, ilk yardımı yapanın özellikleri, insan vücudu ile ilgili bilinmesi gerekenler, hasta-kazazedelerin değerlendirilmesi, yaralanma, kanama ve şok ile kırık-çıkık, burkulmalar, bilinç kaybı, bayılma, koma ve tıkanmalarda ilk yardım ile temel yaşam desteği, kalp krizi, yanık, donma ve boğulma durumlarında ilk yardımın nasıl yapılacağı anlatıldı. Temel yaşam desteğini tüm katılımcılara maket üzerinde uygulanması yaptırılarak bilgilerin pekiştirilmesi sağlanır.

5 gün (15 saat) Uygulamalı İlk yardım Eğitimi ve 2 Gün(6 saat) İlk yardım Bilinçlendirme eğitimleri düzenlenmektedir.

Minik Sağlıkçılar-

Kadıköy Belediyesi Çocuk Etüt Merkezi ve Çocuk Yuvalarından gelen çocuklarımıza sağlık mesleklerini yerinde öğretmek hem de merak ettikleri o meslekle ilgili sorularını birinci ağızdan cevaplamak amaçlanıyor.

Sağlık Söyleşileri-

Sağlık konularında okul çağı çocukları ve yetişkinler için eğitim ve bilinçlendirme seminerleri düzenlenmektedir. Alanlarında uzman olan kadrolar tarafından farklı konu başlıkları altında bilgilendirme seminerleri ile farkındalık yaratmak amaçlanmaktadır.

Geri Dön